O.F.F jest urządzeniem elektro-medycznym o podwójnym przeznaczeniu. Służy do redukcji zbędnego tłuszczu na twarzy i ciele oraz eliminacji rozszerzonych naczynek, naczyniaków i powierzchownych teleangiektazji. O.F.F wytwarza falę sinusoidalną ze stałą częstotliwością około 1230 kHz przy przepływie frakcjonalnym. Urządzenie przenosi ją w formie skoncentrowanej  energii. Fale sinusoidalne zostają przekształcone w ciepło frakcyjne za pomocą efektu Joule’a, które można wykorzystać do usuwania tkanki tłuszczowej i rozszerzonych naczyń krwionośnych.   

Lipo OFF odpowiada za nieinwazyjne zmniejszenie nagromadzonej tkanki tłuszczowej i modelowanie konturów ciała. Wywołuje w tkance efekt selektywnej, frakcyjnej hipertermi, która nie obejmuje skóry. To metoda, która pozwala szybko i  skutecznie pozbyć się nadmiaru tłuszczu z wybranych okolic ciała praktycznie nie naruszając przy tym innych struktur.   

Zabieg polega na wprowadzeniu igieł w tkankę podskórną w miejscu nagromadzonego tłuszczu. Następnie lekarz wykonujący zabieg przykłada rękojeść urządzenia do każdej z igieł na czas 3-5 sekund. Fale sinusoidalne przekształcone są w ciepło  powodujące precyzyjne nagrzewanie tkanki tłuszczowej. Dochodzi do apoptozy (zaprogramowanej śmierci) adipocytów i lokalnej utraty tkanki tłuszczowej. Zaprogramowana śmierć komórek tłuszczowych wywołuje odpowiedź zapalną, co prowadzi do usunięcia martwych komórek na drodze fagocytozy.  

Dla kogo przeznaczony jest zabieg? 

Zabieg skierowany jest dla osób chcących wyszczuplić i wymodelować wybrane części ciała. Jest przeznaczony głównie do pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej z okolicy okołożuchwowej, podoczodołowej, marionetek i innych obszarów  anatomicznych (pośladki, brzuch). 

Zalecenia pozabiegowe   

Zabieg Lipo OFF nie wymaga okresu rekonwalescencji, pacjent niemal natychmiast może wrócić do codziennych aktywności. Przez kilka pierwszych dni po zabiegu zaleca się spożywanie dużej ilości wody w celu szybszego usunięcia zbędnych  produktów przemiany materii i unikanie spożycia alkoholu.   

VASCULAR OFF jest przeznaczony do usuwania naczynek, naczyniaków i powierzchownych teleangiektazji. 

Zabieg polega na przyłożeniu bardzo cienkiej igły do skóry, w miejscu, gdzie znajduje się rozszerzone naczynko. Następnie sygnał przechodzi przez tkankę i trafia w naczynie krwionośne, które ulega podgrzaniu, powodując jego zamknięcie. Po zabiegu w miejscach przyłożenia igły mogą pojawić się drobne strupki, które znikają po kilku dniach.   

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg dedykowany jest osobom zmagającym się z rozszerzonymi naczynkami głównie okolic twarzy. Umożliwia zamknięcie rozszerzonych naczyń krwionośnych, naczyniaków i redukcji zaczerwienienia. 

Zalecenia pozabiegowe   

Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych aktywności. Ważne jest, aby w  dniu zabiegu i przez kilka kolejnych dni zrezygnować z intensywnego wysiłku  fizycznego, sauny i basenu, a także unikać promieniowania słonecznego i mrozu. 

Przeciwwskazania do zabiegów LIPO OFF i VASCULAR OFF: 

  • Ciąża i okres laktacji
  • Niewyrównana cukrzyca 
  • Przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych przed zabiegiem
  • Niewydolność nerek i wątroby 
  • Choroby nowotworowe 
  • Zakażenia bakteryjne wirusowe i grzybicze 
  • Świeża opalenizna 
  • Stany zapalne naczyń